Football season might be over, but Spring Football will be here before you know it and Florida HS Football is once again bringing you an entire list of Spring Football Games & Jamborees right to your fingertips.

Spring Football starts on Thursday, May 1, 2014 and will conclude on Saturday, May 31, 2014. Teams are allowed 20 practices with one game or jamboree counting towards the 20 practices.

If you know of a game that is not on this list, please email us at football@floridahsfootball.com with the details.

Advertisement

FINAL UPDATE: Monday, May 12, 2014, 10:50 PM EDT

THURSDAY, MAY 15
Aucilla Christian at Sherwood (GA)
Evangelical Christian at Cypress Lake
First Baptist (Naples) at Bishop Verot
Foundation Academy at Orangewood Christian
Indian Rocks Christian at Berkeley Prep
Lecanto at Lake Minneola
Lemon Bay at North Port
Oak Ridge at Lake Nona
Rocky Bayou Christian at Kingston (AL)
Pensacola Catholic, Gulf Shores (AL) & Robertsdale (AL) at Gulf Breeze

FRIDAY, MAY 16
Bradenton Christian & Southwest Florida Christian at St. Stephen’s
Charlotte at Dunbar
Chiefland at The Villages
Countryside at Citrus
Crystal River at Hernando
Eagle’s View at St. Johns Country Day
Gateway Charter at East Lee County
Golden Gate at Mariner
Hagerty vs. Lake Mary at Oviedo
Hawthorne at Admiral Farragut
Island Coast at Fort Myers
Lake Howell at Lake Brantley
Land O’Lakes at Pasco
Lyman vs. Winter Springs at Lake Brantley
Oak Hall at St. Joseph
St. John Neumann at The Master’s Academy (Oviedo)
Seminole (Sanford) at Oviedo
Northside Christian at Out-of-Door
Tavares at Central (Brooksville)
Wewahitchka at Port St. Joe

SATURDAY, MAY 17
Berean Christian, North Broward Prep & Zion Lutheran at Coral Springs Christian
Gulliver Prep at Melbourne Central Catholic
Legacy Charter at Mount Dora Bible
Jupiter Christian at Benjamin
Citrus Park Christian at Seven Rivers Christian

TUESDAY, MAY 20
Jesuit at Dixie Hollins
Mount Dora at Wekiva
Ponte Vedra at Atlantic Coast
Temple Christian (Jacksonville) at Franklin County
Warner Christian at Space Coast

WEDNESDAY, MAY 21
Bishop Kenny at St. Augustine
Bolles at Fernandina Beach
Boyd Anderson at Hallandale
Heritage at Merritt Island
Hialeah at Ferguson
North Miami Beach at Hialeah-Miami Lakes
South Miami at Miami Palmetto
Pine Crest at Pompano Beach

THURSDAY, MAY 22
Agape Christian at St. Edward’s
Alonso, Gaither & George Steinbrenner at Sickles
Archbishop Curley & Pope John Paul II at Coral Shores
Armwood, Plant City & Strawberry Crest at Durant
Atlantic (Delray Beach) at Park Vista
Barrington Christian at Westminster Christian
Blake, Chamberlain, Middleton at Hillsborough
Boca Raton at Lake Worth
Boca Raton Christian at St. Andrew’s
Boone at East Ridge
Brandon, Newsome & Tampa Catholic at Bloomingdale
Branford at Bell
Canterbury (St. Petersburg) at Shorecrest Prep
Cardinal Mooney at Braden River
Clay at Creekside
Cypress Creek at Gateway (Kissimmee)
Deerfield Beach at Braddock
Douglas at Cardinal Gibbons
Dwyer at Vero Beach
East Bay, Lennard & Spoto at Riverview (Riverview)
Ed White at Rickards
Evans at Pinellas Park
The First Academy (Orlando) at Montverde
Fleming Island at Matanzas
Florida Deaf & Blind at Ocala Christian
Fort Pierce Central at Palm Beach Gardens
Forrest (Jacksonville) at Andrew Jackson
Freedom (Tampa), King & Tampa Bay Tech at Wharton
Freeport at Vernon
Glades Day at Suncoast
Haines City at Manatee
Hollywood Hills at Cooper City
Homestead at McArthur
Jefferson, Leto, Plant at Robinson
Jefferson County at Brookwood (GA)
John Carroll at Oxbridge Academy
Jupiter at West Boca Raton
Keswick Christian at Santa Fe Catholic
Lake Highland Prep at Trinity Prep
Lake Region at Frostproof
Lakeland Christian at Wildwood
Leesburg at Umatilla
Liberty (Kissimmee) at Ridge Community
Mandarin at Fletcher
Miami Beach at South Broward
Miami Norland at Coconut Creek
Milton at Pensacola
Mitchell at Hudson
North Bay Haven at Bozeman
North Marion at Forest (Ocala)
Palatka at Orange Park
Palm Harbor University at Largo
Palmer Trinity at Marathon
Poinciana at Harmony
Riverdale at Estero
St. Francis at Bronson
Sebastian River at Treasure Coast
Somerset Academy at Calvary Christian (Fort Lauderdale)
South Dade at Coral Gables
South Sumter at South Lake
Spanish River at Forest Hill
Springstead at Anclote
Stranahan at Plantation
Trinity Christian (Jacksonville) at Raines
West Nassau at Providence
Yulee at Nease
Zephryhills at Ridgewood

FRIDAY, MAY 23
Arnold, Bay, Mosley & Rutheford at Tommy Oliver Stadium
Astronaut & Nature Coast at Seabreeze
Atlantic (Port Orange) at Deltona
Baker County at First Coast
Bayshore at Cape Coral
Belen Jesuit at Archbishop McCarthy
Blountstown at Liberty County
Bradford & Dunnellon at Newberry
Centennial at Jensen Beach
Chiles at Dixie County
Clearwater at West Port
Clearwater Central Catholic at Immokalee
Community School & Imagine School (North Port) at Cambridge Christian
Cornerstone Charter at Celebration
Crestview & Fort Walton Beach a Choctawhatchee
Dr. Phillips at Gainesville
Dunedin at Seminole (Seminole)
Duval Charter at Union County
East Gadsden at Godby
FAMU & West Gadsden at Maclay
Fivay at River Ridge
Flagler Palm Coast at Bartram Trail
Florida High at Suwannee
Fort Meade at Kathleen
Fort Pierce Westwood at Hialeah Gardens
George Jenkins at Auburndale
Gulf Coast at LaBelle
Halifax Academy at Taylor (Pierson)
Ida Baker at Naples
International Community at Seffner Christian
Lake Placid at Tenoroc
Lakeland at Venice
Lakewood Ranch at Lely
Lincoln at Escambia
Keys Gate Charter at Key West
Keystone Heights at Menendez
Madison County at Hamilton County
Martin County at Sebring
Melbourne at DeLand
Miramar at Lake Wales
Moore Haven at King’s Academy
Mulberry at Bartow
North Fort Myers at Lehigh
Northview at Jay
Osceola (Kissimmee) at Lake Gibson
P.K. Yonge at Crescent City
Palm Beach Central at New Smyrna Beach
Palm Beach Lakes at American Heritage (Delray Beach)
Palm Bay at Royal Palm Beach
Palmetto at Booker
Pine Forest at Pace
Pine Ridge at Eau Gallie
Piper at Port St. Lucie
Port Charlotte at Hardee
Ribault at Sandalwood
Ridgeview at Middleburg
Rockledge at Colonial
St. Cloud at Eustis
St. Petersburg at Sarasota
Southeast at Riverview (Sarasota)
Stanton & Terry Parker at Paxon
Taylor County at North Florida Christain
Timber Creek at West Orange
University (Orlando) at Bishop Moore
Viera at Freedom (Orlando)
Weeki Wachee at Gulf
West Florida at Washington (Pensacola)
Williston at Interlachen
Windermere Prep at Central Florida Christian
Wolfson at Robert E. Lee

SATURDAY, MAY 24
Carrollwood Day at Father Lopez
Eastside at Trenton
Fort White at Columbia
Cottondale, Graceville & Sneads at Marianna
Mainland at University (Orange City)
Miami Senior at Blanche Ely
Orlando Christian Prep at Calvary Christian (Clearwater)

WEDNESDAY, MAY 28
Spruce Creek at Satellite
Winter Park at Olympia

THURSDAY, MAY 29
Belleview at Lake Weir
Glades Central at Clewiston
Jones at Bayside
Lafayette at Hilliard
Oakleaf at Englewood
Ocoee at Edgewater
Sunlake & Wesley Chapel at Wiregrass Ranch

FRIDAY, MAY 30
Apopka at Winter Haven
Buchholz at Santa Fe (Alachua)
Coral Glades vs. Coral Springs Charter (Coral Springs Sportsplex)
DeSoto County at Boca Ciega
East Lake at Osceola (Seminole)
Gibbs, Tarpon Springs at Northeast (St. Petersburg)
Lakewood at Vanguard (Ocala)
Niceville at Tate
Seminole Ridge at South Fork
Titusville at East River
Trinity Catholic at Wakulla
Victory Christian at Christ’s Church
Village Academy at Boynton Beach
Wellington at Pahokee

NO GAME
American Heritage (Plantation)
Cocoa
Cypress Bay
First Academy-Leesburg
IMG Academy
Leon
South Walton

TEAMS THAT HAVE NOT REPORTED A GAME YET:
All Saints’
American
Archbishop Carroll
Avon Park
Baker
Baldwin
Beacon of Hope
Belleview
Bishop Snyder
Bolles
Canterbury (Fort Myers)
Cardinal Newman
Chaminade-Madonna
Chipley
City of Life Christian
Cocoa Beach
Coconut Creek
Columbus
Community School
Coral Reef
Coral Springs
Cottondale
Crescent City
Dade Christian
Dillard
Doral Academy
Dr. Krop
Everglades
Faith Christian
Fernandina Beach
Florida Christian
Fort Lauderdale
Goleman
Harvest Community
Highlands Christian
Hillel
Holy Trinity
Immaculata-LaSalle
Imagine School (North Port)
Inlet Grove
John I. Leonard
John Paul II
Lake Weir
Leon
Marco Island Academy
Mater Academy
Merritt Island Christian
Miami Carol City
Miami Central
Miami Coral Park
Miami Country Day
Miami Edison
Miami Jackson
Miami Killian
Miami Northwestern
Miami Palmetto
Miami Southridge
Miami Springs
Miami Sunset
Monarch
Monsignor Pace
Mouring
Munroe Day
Navarre
North Miami
Northeast (Oakland Park)
Northwest Christian
Nova
Olympic Heights
Oasis Charter
Okeechobee
P.K. Yonge
Palmetto Ridge
Pembroke Pines Charter
Ransom Everglades
Reagan
St. Petersburg Catholic
St. Thomas Aquinas
Santalcues
Seacoast Christian
South Fort Myers
South Plantation
Southwest Miami
Taravella
Trinity Christian (Deltona)
University Christian
University School
Varella
Walton
Washington (Pensacola)
West Broward
West Florida
Western
Westland Hialeah
Westminster Academy
Windermere Prep