Here are the 2016 Flag Football schedules for teams in District 2A-7.

* – Indicates District Contest

All times Eastern unless noted.

Advertisement

For corrections to any errors, please email them to football@floridahsfootball.com

ALONSO LADY RAVENS
March 7 – at Bloomingdale (7:00 p.m.)
March 10 – at Sickles*
March 22 – Plant*
March 24 – King
March 28 – Wharton*
March 31 – Gaither*
April 1 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 7 – at Steinbrenner*
April 14 – at Freedom (Tampa)*
April 18 – Robinson (7:00 p.m.)

FREEDOM PATRIOTS (TAMPA)
March 7 – Lennard (7:00 p.m.)
March 10 – at Plant*
March 22 – Steinbrenner*
March 24 – at Wharton*
March 28 – Sickles*
March 31 – Jefferson
April 7 – at Gaither*
April 14 – Alonso*
April 18 – at Spoto (7:00 p.m.)

GAITHER LADY COWBOYS
March 7 – at King
March 10 – at Steinbrenner*
March 22 – Leto
March 24 – at Sickles*
March 31 – at Alonso*
April 4 – Wharton*
April 7 – Freedom (Tampa)*
April 11 – Plant*
April 18 – Middleton

PLANT LADY PANTHERS
March 7 – Plant City (7:00 p.m.)
March 10 – Freedom (Tampa)*
March 22 – at Alonso*
March 24 – Steinbrenner*
March 30 – at Sickles*
April 1 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 4 – Robinson
April 6 – Wharton*
April 11 – at Gaither*
April 21 – at East Bay (7:00 p.m.)

SICKLES LADY GRYPHONS
March 10 – Alonso*
March 22 – at Wharton*
March 24 – Gaither*
March 28 – at Freedom*
March 30 – Plant*
April 4 – at Steinbrenner*
April 11 – Hillsborough
April 14 – Brooks-DeBartolo
April 18 – at Jefferson (7:00 p.m.)

STEINBRENNER LADY WARRIORS
March 7 – at Middleton (7:00 p.m.)
March 10 – Gaither*
March 22 – at Freedom*
March 24 – at Plant*
March 31 – at Wharton*
April 4 – Sickles*
April 7 – Alonso*
April 11 – Leto
April 21 – at Hillsborough (7:00 p.m.)

WHARTON LADY WILDCATS
March 10 – Middleton
March 22 – Sickles*
March 24 – Freedom*
March 28 – at Alonso*
March 31 – Steinbrenner*
April 1 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 4 – at Gaither
April 6 – at Plant
April 11 – Armwood
April 21 – Riverview (7:00 p.m.)