Here are the 2016 Flag Football schedules for teams in District 1A-2

* – Indicates District Contest

All start times are 7:00 p.m. Eastern unless noted.

Advertisement

For corrections or additions, please email them to football@floridahsfootball.com

SUB-DISTRICT 1

CHILES LADY TIMBERWOLVES
March 10 – at Florida High
March 22 – FAMU
March 24 – Leon*
March 29 – at East Gadsden
April 1 – at Fort Walton Beach (6:00 p.m.)
April 5 – at Lincoln*
April 7 – Godby
April 8 – Crestview
April 12 – Rickards
April 14 – Wakulla*
April 21 – at Crestview

LEON LADY LIONS
March 10 – at East Gadsden
March 22 – at Rickards
March 24 – at Chiles*
April 1 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 5 – FAMU
April 7 – at Wakulla*
April 12 – Lincoln*
April 14 – Godby
April 22 – at Niceville (at Choctaw) (6:00 p.m. CT)
April 22 – at Choctaw (7:00 p.m. CT)

LINCOLN LADY TROJANS
March 11 – at Godby
March 22 – Florida High
March 24 – Wakulla*
March 29 – Rickards
April 1 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 5 – Chiles*
April 7 – at FAMU (6:00 p.m.)
April 12 – at Leon*
April 19 – at Niceville (6:30 p.m. CT)
April 20 – at Choctaw (6:00 p.m. CT)

WAKULLA LADY WAR EAGLES
March 8 – at Rickards
March 24 – at Lincoln*
April 1 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 5 – Munroe Day (6:00 p.m.)
April 7 – Leon*
April 14 – at Chiles*
April 19 – FAMU
April 21 – Florida High

SUB DISTRICT 2

EAST GADSDEN LADY JAGUARS
March 8 – Munroe (8:00 p.m.)
March 10 – Leon (6:00 p.m.)
March 15 – Crestview (6:00 p.m.)
March 22 – at Godby*
March 29 – Chiles
April 1 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 5 – Florida High*
April 7 – Ricakrds* (6:00 p.m.)
April 11 – at FAMU* (6:00 p.m.)
April 15 – at Crestview (5:30 p.m. CT)
April 19 – at West Gadsden (6:00 p.m.)

FAMU LADY BABY RATTLERS
March 9 – Rickards* (6:00 p.m.)
March 22 at Chiles
March 24 at Godby*
March 29 at Florida High*
April 1 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 5 – at Leon
April 7 – Lincoln (6:00)
April 11 – East Gadsden*
April 19 – at Wakulla

FLORIDA HIGH LADY SEMINOLES
March 10 – Chiles
March 22 – at Lincoln
March 24 – at Rickards*
March 29 – FAMU*
April 1 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 5 – at East Gadsden*
April 12 – Godby*
April 21 – at Wakulla

GODBY LADY COUGARS
March 11 – Lincoln
March 22 – East Gadsden*
March 24 – FAMU*
April 1 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 4 – at Rickards*
April 7 – at Chiles
April 12 – at Florida High*
April 14 – at Leon
April 19 – at Boca Ciega (6:30 p.m.)
April 20 – at Northeast (St. Petersburg) (12:00 p.m.)

RICKARDS LADY RAIDERS
March 8 – Wakulla (6:00 p.m.)
March 9 – at FAMU* (6:00 p.m.)
March 22 – Leon (6:00 p.m)
March 24 – Florida High* (6:00 p.m.)
March 29 – at Lincoln
April 1 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 2 – Capital City Classic (Tallahassee) – TBA
April 4 – Godby* (6:00 p.m.)
April 7 – at East Gadsden* (6:00 p.m.)
April 12 – at Chiles