Connect with us

Around The State

2018 Spring Football Games & Jamborees Schedule

Spring Football is less than a month away.

Rickards and Lincoln will see each other in a three-team Jamboree with Godby on May 18 at Gene Cox. PHOTO CREDIT: Kyle Wood/FHSF File Photo

Help support the No. 1 Independent high school sports website in the State of Florida by becoming a FRIEND of FloridaHSFootball.com for as little as $3.00 per month by clicking here.

It is almost that time of year again with spring football knocking at the door.

As we do every year, we will provide the most comprehensive statewide schedule of spring football games and jamborees anywhere out there. This is the place to find all the details about who is playing who and who is not having a spring game.

We will continue to update this list as more spring games are sent to us.

All kickoff times 7:00 p.m. EDT unless noted. Not responsible for incorrect game times.

For any corrections, updates or game additions, please email them to Joshua Wilson at joshua.wilson@floridahsfootball.com.

LAST UPDATED: Wednesday, March 28, 2018 – 1:00 p.m. EDT

THURSDAY, MAY 10
Timber Creek at Lake Nona

FRIDAY, MAY 11
Boone at Olympia
Eustis at The Villages
Melbourne at Astronaut, 6

MONDAY, MAY 14
Mount Dora at South Lake

TUESDAY, MAY 15
Berean Christian at Westland Hialeah, 3:30
Spruce Creek at Leesburg

WEDNESDAY, MAY 16
Boca Ciega at Palm Harbor University
Christ’s Church at St. Joseph Academy
Clearwater Central Catholic at Clearwater
Coral Springs at Spanish River
Englewood at Fernandina Beach
The First Academy (Orlando) at Deltona
Miami Northwestern at Atlantic (Delray Beach)
Nature Coast at Lake Gibson
Palmetto Ridge at Charlotte
Windermere Prep at The Master’s Academy (Oviedo)
Jamboree: Bishop Verot, Island Coast at St. John Neumann
Jamboree: Marco Island Academy, Oasis at Bonita Springs
Jamboree: Heritage (Palm Bay), Satellite at Merritt Island, 6

THURSDAY, MAY 17
Baker County at Oakleaf
Berkeley Prep at Lemon Bay
Bolles at Mandarin
Bradford at Lake Weir
Calvary Christian (Clearwater) at Cambridge Christian
Cardinal Newman at Glades Day, 6
Cornerstone Charter at Halifax Academy
Crystal River at Williston
Dixie Hollins at Haines City
Eagle’s View at Episcopal
Ed White at Ribault
Evangelical Christian at Out-of-Door
Forest at Dunnellon
Franklin County at Hamilton County
Frostproof at Lake Region
Foundation Academy at Lake Highland Prep
Gulliver Prep vs. Mourning at North Miami Stadium, 4
Hilliard at Providence
Interlachen at Lafayette
Lakewood at Vanguard
Lecanto at Land O’Lakes
Liberty County at Munroe Day
Miami Palmetto vs. Miami Norland at Traz Powell, 3 or 7
Mitchell at Wesley Chapel
Olympic Heights at Park Vista
Pine Forest at Tate, 7 CDT
Pinellas Park at Largo
Pompano Beach at Pine Crest
Robert E. Lee at Trinity Christian (Jacksonville)
St. Cloud at Lake Minneola
Sandalwood at Creekisde
Somerset Silver Palms at Westminster Christian
Springstead at South Sumter
Superior Collegiate at First Baptist (Naples)
Tavares at Atlantic (Port Orange)
Umatilla at Mount Dora Christian
Wakulla at Madison County
Weeki Wachee at Anclote
West Port at North Marion
Winter Park at Dr. Phillips
Zephyrhills at East Ridge
Jamboree: Alonso, Gaither, Steinbrenner at Sickles, 6
Jamboree: American, West Broward at Hallandale
Jamboree: Armwood, Plant City, Strawberry Crest at Tampa Bay Tech, 6
Jamboree: Bloomingdale, Brandon, Newsome at Durant, 6
Jamboree: Boca Raton Christian, Somerset Canyons at St. Andrew’s, 6
Jamboree: Chamberlain, Leto, Middleton at Blake, 6
Jamboree: East Bay, Lennard, Spoto at Riverview, 6
Jamboree: Freedom (Tampa), Hillsborough, King at Wharton, 6
Jamboree: North Bay Haven, Rutherford at Bozeman, 6 CDT
Jamboree: P.K. Yonge, Union County at Keystone Heights
Jamboree: Plant, Robinson at Jefferson, 6

FRIDAY, MAY 18
Archbishop McCarthy at Fort Myers
Bartram Trail at Columbia
Bell at Branford, 7:30
Bishop Moore at Osceola (Kissimmee), 7:30
Blacksher, Ala. at Jay
Braden River at Immokalee
Buchholz at Ponte Vedra, 6:30
Canterbury (Fort Myers) at Seffner Christian
Clay at Matanzas
Cocoa at DeLand
Colonial at Celebration
Crescent City at Palatka
Discovery Charter (Lake Alfred) at Poinciana
Eau Gallie at East River
Escambia County, Ala. at Northview, 7 CDT
Flagler Palm Coast at Fleming Island
Florida High at Suwannee, 7:30
Fort Walton Beach at Chiles
Golden Gate at Estero
Gulf at Citrus
Hagerty vs. Lyman at Lake Howell High, 6
Hawthorne at Newberry
Ida Baker at Cypress Lake
Inlet Grove at St. Edward’s
Lake Howell at Lake Brantley
Lake Worth at Seminole Ridge
Maclay vs. Cedar Creek Christian at SOS Academy
Mulberry at Tenoroc
Nease at Atlantic Coast
North Florida Christian at Trinity Catholic
North Fort Myers at Lely
Oak Ridge at Menendez
Orangewood Christian at Mount Dora Christian
Pace at Navarre, 7 CDT
Palmetto at Northeast (St. Petersburg)
Paxon at West Nassau
Ridge Community at Sebring
River Ridge at East Lake
Riverview (Sarasota) at Port Charlotte
St. Augustine at Mainland
St. Johns Country Day at Bishop Snyder
Seabreeze at Ridgeview
Seminole (Sanford) at Oviedo
Taylor County at Trenton
University (Orlando) at Orlando Christian Prep
Washington (Pensacola) at Escambia, 7 CDT
Wildwood at Chiefland, 7:30
Winter Springs at Lake Mary
Wiregrass Ranch at Tampa Catholic
Jamboree: Bay, Mosley at Arnold, 6 CDT
Jamboree: Evans, Hollywood Hills at Ocoee
Jamboree: Godby, Rickards vs. Lincoln at Gene Cox
Jamboree: Jensen Beach, Martin County, Treasure Coast at South Fork

SATURDAY, MAY 19
Carrollwood Day at Bishop McLaughlin, 1
Warner Christian at Central Florida Christian, 11 a.m.
Jamboree: Centennial, Deerfield Beach, Glades Central, Palm Beach Central, Rockledge, South Dade, Vero Beach at Palm Beach Lakes, 1
Jamboree: Fletcher, Raines, Terry Parker, University Christian at First Coast, 10 a.m.

TUESDAY, MAY 22
Palmer Trinity at Calvary Christian (Clearwater)

WEDNESDAY, MAY 23
Moore Haven at Bayside
Palm Glades Prep at North Broward Prep
Trinity Christian (Deltona) at Space Coast
Jamboree: Mater Academy, Miami Beach vs. Hialeah at Ted Hendricks

THURSDAY, MAY 24
Dwyer at Cardinal Gibbons, 6
Holy Trinity at Windermere
Orange Park at Baldwin
Riverdale at Clewiston
Taylor (Pierson) at Father Lopez
Viera at Jones
Jamboree: Apopka, University (Orange City) at Pine Ridge, 6

FRIDAY, MAY 25
Faith Christian at Trinity Prep
Gainesville at West Orange
Westside at Middleburg

NO SPRING GAME
Blountstown
IMG Academy – National
IMG Academy – Varsity
New Smyrna Beach
St. Thomas Aquinas







Advertisement

Media Partner

Follow Us on Twitter

Like Us on Facebook

Advertisement

Advertisements


More in Around The State