Here is the game statewide football schedule for Week 2.

All games listed are scheduled for a 7:00 p.m. ET kickoff unless noted. Please email Joshua Wilson with any changes including dates and times to joshua.wilson@floridahsfootball.com.

THURSDAY, AUGUST 29

Bishop Moore vs. Eastside at Citizens Field, 7:30
Chatfield, Colo. vs. Jensen Beach at ESPN Wide World of Sports
Coral Reef vs. Miami Killian at Tropical Park
Dunbar at Lehigh
Eustis at East Ridge, 7:30
Forest Hill at Seminole Ridge, 6
Fort Walton Beach at Arnold
Golden, Colo. at St. Cloud
Jupiter at Lake Worth, 6
Miami Jackson at Doral Academy
Miami Sunset vs. Mourning at North Miami Stadium
Olympic Heights at Boca Raton, 6
Palm Beach Central at Dwyer, 6
Royal Palm Beach at Suncoast, 6
Sandalwood at Fletcher, 5:30
Somerset Canyons at King’s Academy
South Broward at Stranahan
Tavares at The Villages
Trinity Christian vs. Godby at Gene Cox
Vernon vs. Rutherford at Tommy Oliver Stadium, 7 CT
Wellington at Glades Central, 6
Westland Hialeah at Reagan, 3:30

Advertisement

FRIDAY, AUGUST 30

AA Christian at Crescent City
Admiral Farragut at Frostproof, 7:30
All Saints at Bayshore Christian
Alonso at Robinson, 7:30
American Collegiate at Lakeland, 7:30
American Heritage (Plantation) at Gonzaga, D.C., 6:30
Andrew Jackson at Stanton, 6
Armwood at North Gwinnett, Ga.
Astronaut at Merritt Island
Auburndale at Bayshore
Bartram Trail at Brunswick, Ga., 8
Bay vs. Mosley at Tommy Oliver, 7 CT
Bayside at Satellite
Belen Jesuit at Gulliver Prep, 4
Belleview at St. John Lutheran
Berkeley Prep at Calvary Christian (Clearwater), 7:30
Bishop Kenny at Atlantic Coast, 6
Bishop Verot at Lakeland Christian, 7:30
Blanche Ely at Coral Glades
Boca Ciega at Largo, 7:30
Booker T. Washington vs. Miami Central at Traz Powell, 7:30
Boone at East River
Boyd Anderson at Barron Collier
Boynton Beach at Park Vista, 6
Bozeman at Wewahitchka, 7 CT
Bradford at Baldwin, 6
Branford at Maclay
Brookswood School, Ga. at Lafayette, 7:30
Calvary Christian (Fort Lauderdale) at Westminster Christian, 4
Cape Coral at South Fort Myers
Cardinal Mooney at Tampa Catholic
Cardinal Newman at Benjamin
Celebration at Poinciana
Centennial at Viera
Chaminade-Madonna at Hallandale
Champagnat Catholic at Lowndes, Ga.
Chiles at Gadsden County, 7:30
Choctawhatchee at Niceville, 7 CT
Christ’s Church vs. Cedar Creek Christian at SOS Field
Citrus at Fivay, 7:30
Clay at Flagler Palm Coast
Clearwater at East Lake
Clearwater Academy at Atlantic (Delray), 6
Cocoa vs. Hoover, Ala. at The Freedom Bowl, Milton, Ga., 8:30
Coconut Creek at South Plantation
Columbia at Oakleaf
Columbus at Osceola (Kissimmee), 7:30
Coral Gables at Apopka
Coral Shores at Florida Christian, 7:30
Coral Springs Charter at American Heritage (Delray)
Cottondale at Jay, 7 CT
Crestview at Escambia, 7 CT
Crystal River at Lecanto, 7
Cypress Bay at Archbishop McCarthy
Cypress Creek at Anclote, 7:30
Cypress Lake at East Lee County
Dade Christian at Key West
DeSoto County at Lake Placid, 7:30
Discovery at The First Academy (Orlando)
Dixie Hollins at Tohopekaliga
Dr. Phillips at Timber Creek
Dunnellon at West Port
Eagle’s View at Merritt Island Christian
East Bay at Chamberlain, 7:30
Episcopal at Lake Highland Prep
Estero at Golden Gate
Evangelical Christian at LaBelle
Evans at Cypress Creek
Everglades at West Broward
Everglades Prep at Marathon
FAMU DRS at Wakulla, 7:30
Father Lopez at Titusville, 7
First Coast at Terry Parker, 6
Flanagan at Cooper City
Forest at Lake Weir
Fort Lauderdale at Vero Beach
Fort Myers at Charlotte, 7:30
Fort Pierce Westwood at Stoneman Douglas
Foundation Academy at St. Petersburg Catholic
Franklin County vs. North Bay Haven at Bozeman, 7 CT
Freeport at Holmes County, 7 CT
Gainesville vs. Baker County at Memorial Stadium (Macclenny)
Gateway (Kissimmee) at Hagerty
Gateway Charter vs. Jupiter Christian at Jupiter High
Goleman at Varela, 3:30
Graceville at Chipley, 7 CT
Gulf at Central (Brooksville), 7:30
Gulf Coast at Lely
Haines City at Bartow
Halifax Academy at Ocala Christian
Hardee at Port Charlotte, 7:30
Harmony at Heritage (Palm Bay)
Hawthorne at Newberry, 7:30
Hernando at Eau Gallie
Hialeah at NSU University School
Hialeah Gardens at Ferguson, 3:30
Hilliard at Bishop Snyder
Hudson at First Baptist (Naples)
IMG Academy-Varsity at John Carroll
Ida Baker at Bonita Springs
Inlet Grove at The Master’s Academy (Oviedo)
Jesuit at Immokalee
Jones at Johns Creek, Ga.
Jordan Christian Prep at Avon Park
Keswick Christian at Cornerstone Charter
Keystone Heights at Bell, 7:30
Lake Brantley at Lyman
Lake Gibson at Kathleen
Lake Minneola at Fleming Island, 7:30
Lake Nona at Colonial
Lake Region at Santa Fe Catholic
Lakewood Ranch at Lemon Bay, 7:30
Land O’ Lakes at Countryside, 7:30
Leesburg at Pine Ridge
Legacy Charter at Seven Rivers Christian
Lennard at Brandon, 7:30
Leto at Wharton, 7:30
Liberty County at Sneads, 7 CT
Lighthouse PCA at Rocky Bayou Christian, 7 CT
Lincoln at Rockledge
Madison County at Jefferson County, 7:30
Manatee at Palmetto, 7:30
Mandarin at Ribault, 6
Marco Island Academy at Shorecrest Prep
Marianna at Port St. Joe, 7:30
Mariner at Island Coast
Matanzas vs. Seabreeze at Daytona Stadium
Mater Academy vs. Miami High at Curtis Park
McArthur at Plantation
Melbourne at Space Coast
Miami Norland at IMG Academy
Miami Palmetto at Cardinal Gibbons
Miami Springs at Dr. Krop
Milton at Pensacola, 7 CT
Miramar at Dillard
Mitchell at River Ridge, 7:30
Monsignor Pace at Clewiston
Mount Dora at South Lake
Mount Dora Christian at Canterbury (Fort Myers)
Munroe Day at Georgia Christian, Ga.
New Smyrna Beach at Tampa Bay Christian
North Florida Educational at Four Corners Charter
North Miami vs. North Miami Beach at North Miami Stadium, 7:30
Northeast (St. Petersburg) at Gibbs, 7:30
Northside Christian at Carrollwood Day
Northview at Flomaton, Ala., 8 CT
Nova at Coral Springs
Oak Hall at Aucilla Christian
Oak Ridge at Edgewater
Oasis at St. John Neumann
Ocoee at Olympia
Okeechobee at Martin County
Orange Park at Middleburg
Orlando Christian Prep at Central Florida Christian
Osceola (Seminole) at Dunedin, 7:30
Out-of-Door at Bishop McLaughlin
Oviedo at Lake Howell
P.K. Yonge at Trinity Catholic
Pace at Navarre, 7:30 CT
Palatka at North Marion, 7:30
Palm Bay at Palm Beach Lakes, 6
Palm Beach Gardens at John I. Leonard, 6
Palm Glades Prep at North Broward Prep
Paxon at Wolfson, 6
Pensacola Catholic at Gulf Breeze, 7 CT
Pine Crest at Immaculata-La Salle
Pinellas Park at Lakewood, 7:30
Pembroke Pines Charter at St. Andrew’s
Piper at Monarch
Plant at Gaither, 7:30
Plant City at Tampa Bay Tech, 7:30
Pompano Beach at St. John Paul II (Boca Raton)
Ponte Vedra at Zephyrhills, 7:30
Providence at Melbourne Central Catholic
Raines at Pahokee, 6
Rickards vs. Leon at Gene Cox Stadium
Ridge Community at Lake Wales, 7:30
Ridgeview at Ed White
Riverdale at North Fort Myers
Riverview (Riverview) at Durant, 7:30
Riverview (Sarasota) at Braden River, 7:30
Santaluces at Spanish River, 6
Sarasota at North Port, 7:30
Sebastian River at Deltona
Seffner Christian at Holy Trinity
Seminole (Sanford) at Lake Mary
Seminole (Seminole) at Palm Harbor University, 7:30
Shiloh Christian, Ark. vs. Moore Haven at ESPN Wide World of Sports, 7:30
Somerset Academy (Pembroke Pines) at Boca Raton Christian, 4
Somerset Academy Key at Palmer Trinity, 4
South Dade vs. Homestead at Harris Field, 7:30
South Fork vs. Fort Pierce Central at Lawnwood
South Sumter vs. Nature Coast, 7:30
Southeast at Booker, 7:30
Southwest Florida Christian at Indian Rocks Christian
Southwest Miami vs. South Miami at Tropical Park, 7:30
Spoto at Newsome, 7:30
Springstead at Weeki Wachee, 7:30
St. Augustine at Menendez
St. Edward’s at First Academy-Leesburg
St. John Paul II (Tallahassee) at St. Johns Country Day
St. Joseph at Cocoa Beach
Saint Stephen’s Episcopal vs. Cambridge Christian at Skyway Park, 7:30
Steinbrenner at Sickles, 7:30
Strawberry Crest at King, 7:30
Sunlake at Pasco, 7:30
Suwannee at Santa Fe, 7:30
Tate at Pine Forest, 7 CT
Taylor (Pierson) at Bronson, 7:30
Taylor County at Florida High, 7:30
Tenoroc at Mulberry, 7:30
Trenton at Dixie County, 7:30
Trinity Prep vs. Trinity Christian (Deltona) at Dewey O. Boster Park
Umatilla at Interlachen, 7:30
Union County at Williston, 7:30
University (Orange City) at Winter Springs
University Christian at Christ School, N.C.
Vanguard vs. Buchholz at Citizens Field, 7:30
Venice at St. Petersburg, 7:30
Victory Christian at Palmetto Ridge
Village Academy at Glades Day
Walton at South Walton, 7 CT
West Boca Raton at Port St. Lucie
West Florida at Washington (Pensacola), 7 CT
West Nassau at Robert E. Lee, 6
West Oaks at Zephyrhills Christian
West Orange at Wekiva
Westminster Academy at Somerset Silver Palms, 4
Westside at Englewood, 6
Wildwood at Chiefland, 7:30
Windermere Prep at Faith Christian
Winter Haven at Sebring, 7:30
Winter Park vs. Pickerington Central at The Freedom Bowl, Milton, Ga., 5
Wiregrass Ranch at Wesley Chapel, 7:30
Yulee at Fernandina Beach

SATURDAY, AUGUST 31

Bergen Catholic, N.J. at St. Thomas Aquinas
Citi Christian at Georgia Force, Ga., 7:30
Clearwater Central Catholic vs. Brentwood Academy, Tenn. at The Freedom Bowl, Milton, Ga., 1
Deerfield Beach at St. John’s College, D.C., 2
Miami Carol City vs. Miami Northwestern at Traz Powell
Miami Christian vs. Berean Christian at Wellington High
Northwest Christian vs. St. Brendan at Tropical Park, 3:30
UMS-Wright, Ala. vs. Western at The Freedom Bowl, Milton, Ga., 7