Here are the 2016 Flag Football schedules for teams in District 2A-3

* – Indicates District Contest

All start times are 7:00 p.m. Eastern unless noted.

Advertisement

For corrections or additions, please email them to football@floridahsfootball.com

BOONE LADY BRAVES
March 7 – Dr. Phillips*
March 9 – at Evans*
March 14 – Olympia*
March 16 – Timber Creek*
March 30 – University*
April 1 – Colonial
April 4 – at West Orange*
April 8 – at Wekiva
April 12 – Winter Park*
April 14 – at East River
April 19 – Ocoee
April 21 – at Freedom

DR. PHILLIPS LADY PANTHERS
March 7 – at Boone*
March 9 – Winter Park*
March 14 – Evans* (6:30 p.m.)
March 15 – Cypress Creek (6:30 p.m.)
March 16 – at Olympia* (6:00 p.m)
March 30 – Timber Creek* (6:45 p.m.)
April 4 – at University (Orlando)*
April 6 – West Orange* (6:00 p.m.)
April 12 – Wekiva
April 14 – Harmony (6:30 p.m.)
April 19 – at Oak Ridge (5:30 p.m.)
April 21 – Apopka (7:30 p.m.)

EVANS LADY TROJANS
March 7 – at West Orange*
March 9 – Boone*
March 14 – at Dr. Phillips*
March 16 – at Winter Park*
March 30 – Olympia*
April 4 – at Timber Creek*
April 6 – University (Orlando)*
April 12 – at Oak Ridge
April 21 – Colonial

OLYMPIA LADY TITANS
March 7 – at University (Orlando)*
March 8 – at Colonial
March 9 – West Orange*
March 14 – at Boone*
March 16 – Dr. Phillips*
March 29 – at Lake Nona
March 30 – at Evans*
April 4 – at Winter Park*
April 6 – Timber Creek*
April 12 – at Ocoee
April 14 – at Edgewater
April 19 – at Freedom (Orlando)
April 20 – Wekiva

TIMBER CREEK LADY TIMBERWOLVES
March 7 – Winter Park*
March 9 – University (Orlando)*
March 14 – at West Orange*
March 16 – Boone*
March 28 – at Edgewater
March 30 – at Dr. Phillips*
April 4 – Evans*
April 6 – at Olympia*
April 7 – East River
April 12 – at Freedom (Orlando)
April 18 – at Lake Nona
April 21 – Cypress Creek

UNIVERSITY LADY COUGARS (ORLANDO)
March 7 – Olympia* (7:15 p.m.)
March 9 – at Timber Creek* (7:15 p.m.)
March 10 – East River (7:15 p.m.)
March 14 – at Winter Park* (7:15 p.m.)
March 16 – West Orange* (7:15 p.m.)
March 30 – at Boone* (7:15 p.m.)
April 4 – Dr. Phillips* (7:15 p.m.)
April 6 – at Evans (7:15 p.m.)
April 12 – at Colonial (7:15 p.m.)
April 15 – Wekiva (7:15 p.m.)
April 18 – Edgewater (7:15 p.m.)
April 20 – Ocoee (7:30 p.m.)

WEST ORANGE LADY WARRIORS
March 7 – Evans*
March 9 – at Olympia*
March 14 – Timber Creek*
March 16 – at University* (7:15 p.m.)
March 30 – Winter Park*
April 4 – Boone*
April 6 – at Dr. Phillips*
April 11 – Ocoee
April 14 – Colonial
April 19 – Jones

WINTER PARK LADY WILDCATS
March 7 – at Timber Creek*
March 9 – at Dr. Phillips*
March 14 – University*
March 16 – Evans*
March 29 – Ocoee
March 30 – at West Orange*
April 4 – Olympia*
April 5 – at Wekiva
April 7 – at Colonial
April 12 – at Boone*
April 18 – Cypress Creek
April 21 – East River