Here are the 2016 Flag Football schedules for teams in District 2A-5

* – Indicates District Contest

All start times are 7:00 p.m. Eastern unless noted.

Advertisement

For corrections or additions, please email them to football@floridahsfootball.com

CELEBRATION LADY STORM
March 8 – Osceola (Kissimmee)*
March 9 – at Harmony
March 22 – St. Cloud*
March 24 – at Liberty (Kissimmee)*
March 29 – at Freedom (Orlando)*
March 31 – Oak Ridge*
April 5 – at Avon Park (6:00 p.m.)
April 7 – at Cypress Creek*
April 11 – at Gateway (Kissimmee)*
April 12 – Lake Nona*
April 14 – Poinciana
April 22 – Lake Placid

CYPRESS CREEK LADY BEARS
March 10 – at St. Cloud* (6:45 p.m.)
March 15 – at Dr. Phillips
March 29 – Gateway (Kissimmee)*
March 31 – at Freedom (Orlando)*
April 5 – at Lake Nona*
April 7 – Celebration*
April 12 – Liberty (Kissimmee)*
April 14 – Oak Ridge*
April 15 – at Osceola (Kissimmee)*
April 18 – at Winter Park
April 19 – Edgewater
April 21 – at Timber Creek

FREEDOM LADY PATRIOTS (ORLANDO)
March 7 – Edgewater
March 8 – Gateway (Kissimmee)*
March 10 – at Osceola (Kissimmee)*
March 15 – at Lake Nona*
March 17 – Oak Ridge *
March 29 – Celebration *
March 31 – Cypress Creek *
April 5 – at Liberty (Kissimmee)*
April 7 – at St Cloud (6:45 p.m.) *
April 12 – Timber Creek
April 19 – Olympia
April 21 – Boone

GATEWAY PANTHERS (KISSIMMEE)
March 8 – at Freedom *
March 10 – Liberty *
March 23 – at Harmony
March 24 – at Osceola *
March 29 – at Cypress Creek *
March 31 – St. Cloud *
April 5 – Oak Ridge *
April 11 – Celebration *
April 14 – at Lake Nona *

LAKE NONA LADY LIONS
March 8 – at St. Cloud* (6:45 p.m.)
March 10 – at Oak Ridge*
March 15 – Freedom (Orlando)*
March 16 – at East River
March 29 – Olympia
March 31 – at Osceola (Kissimmee)*
April 5 – Cypress Creek*
April 7 Liberty (Kissimmee)*
April 12 at Celebration*
April 14 Gateway (Kissimmee)*
April 18 Timber Creek (6:00 p.m.)

LIBERTY LADY CHARGERS (KISSIMMEE)
March 8 – at Oak Ridge*
March 9 – Poinciana
March 10 – at Gateway (Kissimmee)*
March 22 – Osceola (Kissimee)*
March 24 – Celebration*
April 5 – Freedom (Orlando)*
April 7 – at Lake Nona*
April 12 – at Cypress Creek *
April 14 – St. Cloud *
April 15 – at Harmony
April 19 – at Poinciana

OAK RIDGE LADY PIONEERS
March 8 – Liberty (Kissimmee)*
March 10 – Lake Nona *
March 17 – at Freedom (Orlando)*
March 29 – St. Cloud*
March 31 – at Celebration*
April 5 – at Gateway (Kissimmee)*
April 7 – Osceola*
April 12 – Evans
April 13 – at Apopka (7:30 p.m.)
April 14 – at Cypress Creek*
April 19 – Dr. Phillips
April 21 – Mainland (4:30 p.m.)

OSCEOLA LADY KOWBOYS (KISSIMMEE)
March 8 – at Celebration*
March 10 – Freedom (Orlando)*
March 22 – at Liberty (Kissimmee)*
March 24 – Gateway (Kissimmee)*
March 29 – Poinciana
March 31 – Lake Nona*
April 5 – at St. Cloud * (6:45 p.m.)
April 7 – at Oak Ridge *
April 12 – at Harmony
April 15 – Cypress Creek *

ST. CLOUD LADY BULLDOGS
March 8 – Lake Nona* (6:45 p.m.)
March 10 – Cypress Creek* (6:45 p.m.)
March 22 – at Celebration*
March 29 – at Oak Ridge*
March 31 – at Gateway (Kissimmee)*
April 1 – at Wekiva (7:30 p.m.)
April 5 – Osceola (Kissimmee)* (6:45 p.m.)
April 7 – Freedom (Orlando)* (7:30 p.m.)
April 13 – Vero Beach (6:00 p.m.)
April 14 – at Liberty (Kissimmee)*
April 19 – Harmony (6:45 p.m.)