GAINESVILLE, Fla. — Here are the 2018 All-Florida Large School Teams which includes Classes 5A, 6A, 7A, and 8A as compiled by FloridaHSFootball.com Publisher Joshua Wilson. All players on the teams are represented on their respective classifications All-State Teams which were released last week.

FIRST TEAM OFFENSE

QB — Carson Beck, 6-4, 235, Jr., Jacksonville Mandarin
QB — Nik Scalzo, 6-0, 180, Sr., Fort Lauderdale Cardinal Gibbons
RB — Mike Weston, 6-0, 220, Sr., Brooksville Nature Coast
RB — Demarkcus Bowman, 5-11 190, Jr., Lakeland
RB — Jaylan Knighton, 5-10, 180, Jr., Deerfield Beach
WR — Kris Mitchell, 6-1, 170, Sr., Jacksonville Mandarin
WR — Clayton Savinsky, 5-8, 145, Sr., North Fort Myers
WR — Shamaar Mohr, 6-1, 165, Sr., Melbourne Viera
TE — Keon Zipperer, 6-3, 230, Sr., Lakeland
OT — Logan Wellman, 6-3, 280, Sr., Brooksville Nature Coast
OG — Jamari Williams, 6-3, 285, Sr., Fort Lauderdale Cardinal Gibbons
OC — Jordan Bostic, 6-0, 290, Sr., Deerfield Beach
OG — Deyavie Hammond, 6-4, 330, Sr., Lakeland
OT — Zach Mills, 6-4, 280, Sr., Jacksonville Mandarin
ATH — Bryce Norton, 6-0, 180, So., Melbourne Viera
UT — Mark-Antony Richards, 6-2, 195, Sr., Wellington

FIRST TEAM DEFENSE

DE — Khris Bogle, 6-5, 225, Sr., Fort Lauderdale Cardinal Gibbons
DT — Tyler Davis, 6-2, 260, Sr., Apopka Wekiva
DT — Calijah Kancey, 6-2, 250, Sr., Miami Northwestern
DE — Samuel Brooks, 6-2, 195, Sr., Miami Northwestern
DE — A.J. Thomas Jr., 6-2, 210, Sr., Lakeland
OLB — Dylan Ridolph, 6-0, 210, Jr., Wesley Chapel Wiregrass Ranch
ILB — Stephen Dix Jr., 6-1, 194, Jr., Orlando Dr. Phillips
ILB — Dorian Jones, 6-0, 230, Sr., Plantation American Heritage
OLB — Andrew Brown, 5-10, 200, Sr., Jacksonville Trinity Christian
OLB — Anthony Solomon, 6-0, 186, Sr., Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas
CB — Akeem Dent, 6-0, 170, Sr., Wellington Palm Beach Central
SAF — Sidney Porter, 5-11, 180, Jr., Fort Lauderdale Cardinal Gibbons
SAF — Brandon Hill, 5-11, 191, Sr., Apopka Wekiva
CB — Jaden Davis, 5-10, 170, Sr., Fort Lauderdale St. Thomas Aquinas
ATH — Darian Oxendine, 5-11, 170, Sr., Jacksonville Mandarin
UT — Dante Wright, 5-10, 160, Sr., Navarre

Advertisement

FIRST TEAM SPECIAL TEAMS

K — Davis Hughes, 6-1, 175, Sr., Clearwater Countryside
P — Alec Boe, 6-3, 190, Sr., Winter Park
RET — Einaj Carter, 5-8, 165. Sr., New Smyrna Beach

SECOND TEAM OFFENSE

QB — Braxton Plunk, 5-11, 175, Sr., Plant City
QB — Daniel Richardson, 5-11, 195, Sr., Miami Carol City
RB — Damean Bivins, 6-0, 220, Sr., Pace
RB — Keshawn King, 6-1, 185, Sr., Orange Park Oakleaf
RB — Marcus Crowley, 6-0, 200, Sr., Jacksonville Trinity Christian
WR — Isaiah Washington, 6-3, 192, Sr., Jacksonville Trinity Christian
WR — Demarcus Harris, 6-2, 170, Sr., Vero Beach
WR — Marquez Bell, 6-0, 150, Sr., Lake City Columbia
TE — Nick Pirris, 6-3, 215, Sr., Ponte Vedra
OT — Will Putnam, 6-4, 285, Sr., Tampa Plant
OG — Luis Cristobal, 6-2, 297, Sr., Miami Columbus
OC — Mike Fangman, 601, 290, Jr., Naples
OG — Jonathan Denis, 6-3, 280, Jr., Homestead South Dade
OT — Luther Fagalima, 6-3, 315, Sr., Crestview
ATH — Kenny Logan, 6-1, 185, Sr., St. Augustine Menendez
UT — Trent Whittemore, 6-3, 195, Sr., Gainesville Buchholz

SECOND TEAM DEFENSE

DE — Latrell Jean, 6-3, 255, Sr., Lakeland
DT — Jordan Jefferson, 6-3, 238, Sr., Navarre
DT — Henry Bryant III, 5-11, 260, Jr., Delray Beach Atlantic
DE — Nick Jackson, 6-2, 245, Sr., Winter Park
DT — Carson Sullivan, 6-0, 220, Sr., Venice
OLB — Ro’al Whittaker, 5-11, 180, Sr., Seffner Armwood
ILB — Cortez Andrews, 6-2, 217, Sr., Tallahassee Godby
ILB — Marc Viechec, 6-0, 220, Sr., Naples
OLB — Eddie Williams, 6-1, 196, Sr., Miami Palmetto
OLB — Yahweh Jeudy, 6-2, 215, Sr., Fort Lauderdale Cardinal Gibbons
CB — De’Kwan Hughes, 5-11, 170, Jr., Seffner Armwood
SAF — Jordan Battle, 6-3, 195, Sr., Fort Lauderdale St. Thoams Aquinas
SAF — Jalen Mitchell, 5-11, 185, Sr., Neptune Beach Fletcher
CB — Stephen Williams, 6-0, 170, Sr., Jacksonville Trinity Christian
ATH — Jaden Voisin, 6-0, 185, Sr., Crestview
UT — Japerri Powell, 5-0, 190, Sr., Orlando Dr. Phillips

SECOND TEAM SPECIAL TEAMS

K — Daton Montiel, 5-11, 165, Sr., Fort Lauderdale Cardinal Gibbons
P — Phillip Pierre, 6-4, 185, So., St. Petersburg Lakewood
RET — Leonard Parker, 6-1, 200, Sr., Tampa Plant