GAINESVILLE, Fla. — Here are the 2018 All-Florida Small School Teams which includes Classes 1A, 2A, 3A, and 4A as compiled by FloridaHSFootball.com Publisher Joshua Wilson. All players on the teams are represented on their respective classifications All-State Teams which were released last week.

FIRST TEAM OFFENSE

QB — Davius Richard, 6-2, 189, Sr., Belle Glade Glades Central
QB — Kahieli Jackson, 6-4, 200, Sr., Hawthorne
RB — Octavius “Junior” McLaughlin, 5-9, 190, Sr., Baker
RB — Bradon Marshall, 5-9, 184, Sr., Jacksonville Raines
RB — Cornelius Shaw, 5-11, 187, Jr., Lakeland Victory Christian
WR — Jymetre Hester, 5-11, 163, Sr., Belle Glade Glades Central
WR — Trent Mason, 6-0, 180, Sr., Lakeland Christian
WR — Willie Gaines, 5-11, 175, Sr., Cocoa
TE — Brett Seither, 6-5, 228, Sr., Clearwater Central Catholic
OT — Zach Mason, 6-1, 258 Sr., Baker
OG — Howard Ford, 6-5, 323, Sr., Jacksonville Raines
OC — Zac Coe, 6-0, 300, Jr., Madison County
OG — Nick Manhertz, 6-0, 325, Sr., St. Petersburg Admiral Farragut
OT — Willie Moise, 6-4, 285, Jr., Hollywood Chaminade-Madonna
ATH — Travis Jay, 6-1, 185, Sr., Madison County
UT — Visonta Allen, 5-9, 182, Jr., Madison County

FIRST TEAM DEFENSE

DE — Janorris Robertson, 6-1, 230, Sr., Jacksonville Raines
DT — Terray Jones, 6-1, 280, Sr., Madison County
DT — Kennedy Roberts, 6-2, 260, Sr., Clearwater Central Catholic
DE — Wati Huggins, 6-2, 232, Sr., Miami Booker T. Washington
DE — Cameron Williams, 6-5, 230, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
OLB — Javon Bonsell, 5-10, 180, Sr., Jacksonville Raines
ILB — Sully Altman, 5-10, 210, Sr., Melbourne Holy Trinity
ILB — Marcus Ghent, 5-8, 175, Sr., Madison County
OLB — TJ Ward, 5-11, 180, Sr., Tallahassee North Florida Christian
ILB — Nigel Allen, 5-9, 180, Sr., Jacksonville Raines
CB — Kaiir Elam, 6-2, 181, Sr., North Palm Beach Benjamin
SAF — Keontra Smith, 5-11, 189, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
SAF — Josh Given, 5-10, 160, Sr., St. Petersburg Admiral Farragut
CB — Te’cory Couch, 6-1, 146, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
ATH — Von Hayes, 5-9, 165, Sr., Tallahassee North Florida Christian
UT — Earnest “EJ” Jackson, 6-0, 170, Sr., Belle Glade Glades Central

Advertisement

FIRST TEAM SPECIAL TEAMS

K — Jack Gabbe, 6-1, 155, Sr., West Palm Beach Cardinal Newman
P — Alex Petruzzello, 6-1, 192, Sr., Cocoa
RET — Jeremiah Scroggins, 6-2, 182, Sr., West Palm Beach King’s Academy

SECOND TEAM OFFENSE

QB — Dalen Menard, 6-0, 160, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
QB — Nick Vattiato, 5-11, 185, So., Fort Lauderdale University School
RB — Rolous Frazier, 5-8, 165, Sr., Orlando First Academy
RB — Kenny McIntosh, 6-1, 222, Sr., Fort Lauderdale University School
RB — Caziah Holmes, 6-1, 190, Jr., Cocoa
WR — Ben Massey, 5-10, 165, Sr., Mayo Lafayette
WR — Johnquai Lewis, 6-2, 180, Jr., Hialeah Champagnat Catholic
WR — John Dunmore, 6-3, 180, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
TE — Marcus Williams, 6-0, 180, Sr., Hawthorne
OT — Bryant Maddox, 6-2, 262, Sr., Jacksonville Raines
OG — Zen Herring, 6-5, 300, Jr., Madison County
OC — Jaxon Giles, 6-2, 220, Jr., Tallahassee North Florida Christian
OG — Mario Lockhart, 6-2, 290, Sr., The Villages
OT — Delonus Kabir, 6-4, 305, Jr., Belle Glade Glades Central
ATH — Jensen Jones, 6-2, 215, Sr., Naples St. John Neumann
UT — Gavin Screws, 6-1, 205, Sr., Baldwin

SECOND TEAM DEFENSE

DE — Thomas Armstrong, 6-3, 220, Sr., Hollywood Chaminade-Madonna
DT — Jalen Reeves, 6-2, 235, Jr., Fort Lauderdale University School
DT — Elisha Partner, 5-10, 215, Sr., Tallahassee North Florida Christian
DE — Patrick Hampton, 6-0, 205, Sr., Madison County
DE — Warren Sapp II, 6-1, 210, Sr., Winter Garden Foundation Academy
OLB — Xavier Fleming, 6-1, 215, Sr., Mayo Lafayette
ILB — Brock Holland, 6-1, 220, Sr., Cocoa
ILB — Kyon White-Royal, 6-0, 210, Sr., Palmetto Bay
OLB — Marc Dagobert, 6-0, 225, Sr., Delray Beach American Heritage
ILB — Donald Georges, 5-10, 225, Sr., Hialeah Champagnat Catholic
CB — Eli Fils-Aime, 5-10, 160, Sr., Belle Glade Glades Central
SAF — Sam Koscho, 5-10, 170, Sr., Sarasota Cardinal Mooney
SAF — Micahel Reed, 6-1, 175, Sr., Hawthorne
CB — Alphonso Williams, 5-11, Sr., Hawthorne
ATH — JerJuan Newton, 6-0, 180, Sr., Clearwater Central Catholic
UT — Jaedon Stoshak, 6-0, 170, Sr., Jacksonville University Christian

SECOND TEAM SPECIAL TEAMS

K — Thomas Miller, 5-7, 140, Jr., Madison County
P — Mykal Chan, 6-2, 195, Jr., Winter Garden Foundation Academy
RET — Israel Wilcox, 5-6, 145, Sr., Gainesville P.K. Yonge DRS