Tampa Alonso is one of the teams competing for a district championship today as Flag Football District Tournaments start to wrap up around the state. [Joshua Wilson/FloridaHSFootball.com]

It is the fourth evening as Flag Football District Tournaments advance across the state. Here are the scores from each district as reported by the schools and via the district tournament brackets with the FHSAA and MaxPreps.

LAST UPDATED: Thursday, April 22, 2021 – 10:54 PM EDT

DISTRICT 2A-2

Semifinals
No. 1 Orange Park Fleming Island 9, No. 5 Orange Park Oakleaf 0
No. 7 Jacksonville Mandarin 6, No. 3 Jacksonville First Coast 0

Advertisement

Championship
No. 1 Orange Park Fleming Island 26, No. 7 Jacksonville Mandarin 7

DISTRICT 2A-3

Semifinals
No. 2 Port Orange Spruce Creek 49, No. 3 DeLand 43 (7OT)
No. 4 New Smyrna Beach 6, No. 1 Apopka 0 (OT)

DISTRICT 2A-4

Championship
No. 1 Orlando Timber Creek 19, No. 2 Orlando East River 0

DISTRICT 2A-5

Championship
No. 2 Orlando Dr. Phillips 21, No. 5 Windermere 0

DISTRICT 2A-6

Championship
No. 2 Valrico Bloomingdale 19, No. 1 Plant City Durant 0

DISTRICT 2A-7

Championship
No. 1 Tampa Alonso 31, No. 3 Lutz Steinbrenner 13

DISTRICT 2A-9

Championship
No. 2 St. Cloud 7, No. 1 Harmony 0

DISTRICT 2A-10

Semifinals
No. 1 Port St. Lucie Centennial 32, No. 4 Jupiter 26 (4OT)

DISTRICT 2A-12

Championship
No. 1 Boca Raton Spanish River 14, No. 2 Coconut Creek Monarch 7

DISTRICT 2A-13

Semifinals
No. 1 Davie Western 48, No. 5 Davie Nova 0
No. 2 Sunrise Piper 33, No. 3 Coral Springs Taravella 0

DISTRICT 2A-14

Championship
No. 1 Miami Dr. Krop 19, No. 3 Cooper City 0

DISTRICT 1A-3

Semifinals
No. 1 Jacksonville Stanton 20, No. 4 Jacksonville Raines 0
No. 2 Jacksonville Andrew Jackson 27, No. 3 Jacksonville Ed White 24

DISTRICT 1A-4

Championship
No. 1 Middleburg 12, No. 2 Green Cove Springs Clay 0

DISTRICT 1A-5

Semifinals
No. 1 Daytona Beach Mainland 33, No. 4 Deltona Pine Ridge 0
No. 6 Deltona 6, No. 2 Daytona Beach Seabreeze 0

DISTRICT 1A-6

Semifinal
No. 5 Jensen Beach 19, No. 1 Orlando Jones 0
No. 6 Sebring 6, No. 2 Kissimmee Gateway 0

DISTRICT 1A-7

Championship
No. 2 Riviera Beach Suncoast 12, No. 4 Boynton Beach Somerset Canyons 0

DISTRICT 1A-9

Quarterfinal
No. 2 Ocala Trinity Catholic 13, No. 7 Inverness Citrus 0
No. 4 Ocala Lake Weir 13, No. 5 Belleview 6

DISTRICT 1A-13

Championship
No. 2 Pembroke Pines Charter 6, Pembroke Pines Somerset Academy 0

DISTRICT 1A-15

Championship
No. 1 Miami Edison 19, No. 2 Miami Central 0

DISTRICT 1A-16

Championship
No. 3 Miami Southridge 14, No. 1 Somerset Silver Palms 0