Here are the second-round playoff pairings for the FHSAA Regional Semifinals for Friday, November 26. All game times are 7:30 p.m. ET unless note.

LAST UPDATED: Mon., Nov. 22 – 12:46 p.m., ET

CLASS 8A

REGION 1
(3) Apopka (10-2) at (1) Seminole (Sanford) (11-1)

Advertisement

REGION 2
(2) Treasure Coast (9-1) at Palm Beach Central (10-0)

REGION 3
(2) West Orange (11-1) at (1) Venice (11-1)

REGION 4
(5) Columbus (8-3) vs. (2) Miami Palmetto (9-2) at Harris Field

CLASS 7A

REGION 1
(7) Nease (9-3) vs. (1) Buchholz (11-1) at Citizens Field

REGION 2
(4) Lake Gibson (8-3) at (3) Melbourne (10-2)

REGION 3
(6) Wharton (9-2) at (1) Tampa Bay Tech (12-0)

REGION 4
(2) Homestead (10-1) at (1) St. Thomas Aquinas (11-1)

CLASS 6A

REGION 1
(2) Mosley (11-1) at (1) Pine Forest (10-1), 7:30 p.m. CT

REGION 2
(3) Jones (10-2) vs. (1) Vanguard (12-0) at Booster Stadium

REGION 3
(7) Hillsborough (10-2) at (1) Jesuit (11-0)

REGION 4
(8) Plantation (9-2) vs (3) Miami Northwestern at Traz Powell, 7:30 p.m.

CLASS 5A

REGION 1
(3) Wakulla (10-2) at (1) Baker County (10-2)

REGION 2
(6) Satellite (10-2) at (1) Merritt Island (11-1)

REGION 3
(3) Sebring (8-3) at (1) Clearwater (11-1)

REGION 4
(3) Miami Central (9-2) vs. (1) Miami Killian (12-0) at Tropical Park, Saturday, 7:30 p.m. ET

CLASS 4A

REGION 1
(2) Bolles (7-2) at (1) South Walton (10-1), 7 p.m. CT

REGION 2
(2) The Villages (11-0) at (1) Cocoa (9-1)

REGION 3
(3) Clewiston (8-2) at (1) Lakewood (9-2)

REGION 4
(2) Cardinal Gibbons (8-2) vs. (1) Gulliver Prep (8-1) at Tropical Park

CLASS 3A

REGION 1
(3) Florida High (10-1) at (1) Trinity Catholic (7-2)

REGION 2
(2) Benjamin (8-3) at (1) Lakeland Christian (10-0)

REGION 3
(2) Clearwater Central Catholic (8-3) at (1) Berkeley Prep (10-0)

REGION 4
(3) Cardinal Newman (9-3) at (1) Chaminade-Madonna (8-1)

CLASS 2A

REGION 1
(2) Munroe Day (8-2) at (1) Trinity Christian (Jacksonville) (7-4)

REGION 2
(2) Zephyrhills Christian (9-2) at (1) Orlando Christian Prep (9-1)

REGION 3
(2) Northside Christian (7-2) at (1) First Baptist (Naples) (9-1)

REGION 4
(5) John Carroll (7-2) vs. (2) Champagnat Catholic (8-2) at TBD

CLASS 1A

REGION 1
(2) Chipley (8-3) at (1) Baker (7-2), 7:30 p.m. CT

REGION 2
(3) Madison County (9-3) at (1) Blountstown (9-1), 7:30 p.m. CT

REGION 3
(3) Union County (12-0) at (1) Chiefland (11-1)

REGION 4
(2) Pahokee (8-1) at (1) Hawthorne (8-0)