Listing of 2013 Spring Football Games & Jamborees


springfootball2013

Below is a list of tentative 2013 Spring Football Games & Jamborees. If you have a spring game or jamboree that should be added to this list, email it to us at football@floridahsfootball.com

**NOTE** – Games, dates and opponents are subject to change!

LAST UPDATED: Thursday, May 9, 2013

2013 SPRING FOOTBALL GAMES & JAMBOREES 

Thursday, May 16

Admiral Farragut at Berkeley Prep
Bishop Verot at First Baptist (Naples)
Cornerstone Charter at The Master’s Academy (Oviedo)
Cypress Lake at Evangelical Christian
First Academy (Orlando) at Lake Nona
Gulf Breeze Jamboree (Teams TBA)
Highlands Christian at St. Andrew’s
North Port at Lemon Bay

Friday, May 17

Arnold, Bay, Mosley at Rutherford (Tommy Oliver)
Baker at South Walton
Beacon of Hope at St. Johns Country Day
Benjamin at Pompano Beach
Bishop Snyder at Stanton
Cape Coral, East Lee County at Immokalee
Central (Brooksville) at Tavares
Champagnat at Gulliver Prep
Choctawhatchee at Fort Walton Beach
Columbia at Fort White
Dunbar at Charlotte
East Ridge at Lake Highland Prep
Estero at Riverdale
Faith Baptist at Chiefland
Fort Myers at Island Coast
Foundation Academy at Orangewood Christian
Hagerty vs. Seminole (Sanford) at Oviedo
Lake Howell vs Lyman at Lake Brantley
Lake Mary at Oviedo
Lehigh at North Fort Myers
Miami Country Day, Pine Crest at Westminster Academy
Oak Hall, St. Francis, West Gadsden at John Paul II
Out-of-Door at Northside Christian
St. Stephen’s at Bradenton Christian
Seven Rivers Christian at City of Life Christian
Winter Springs at Lake Brantley

Saturday, May 18

Carrollwood Day at Bishop McLaughlin
Lake Mary Prep at Father Lopez
First Academy-Leesburg, Orlando Christian Prep at Mount Dora Bible
St. John Lutheran at The Villages
Space Coast at Melbourne Central Catholic

Monday, May 20

North Bay Haven, Walton at Freeport

Tuesday, May 21

Fernandina Beach at Baldwin
Ponte Vedra at Atlantic Coast

Wednesday, May 22

American at Dillard
Bishop Kenny at St. Augustine
Cocoa Beach at Melbourne
East River at Titusville
Flanagan at Hollywood Hills
Jupiter Christian at North Broward Prep
Merritt Island at Heritage
Miami Edison at Hallandale
Oak Ridge at Palm Bay
Palmer Trinity at Zion Lutheran
Pine Ridge at Eau Gallie
Seabreeze at Astronaut

Thursday, May 23

Alonso, Gaither, Sickles at George Steinbrenner
Archbishop Curley at Pope John Paul II
Archbishop McCarthy at Belen Jesuit
Atlantic (Port Orange), Matanzas at Warner Christian
Barron Collier at South Fort Myers
Bell at Branford
Berean Christian at Boca Raton Christian
Blake, Chamberlain, Hillsborough at Middleton
Booker at Palmetto
Braden River at Cardinal Mooney
Brandon, Bloomingdale, Tampa Catholic at Newsome
Bronnson at Ocala Christian
Celebration at Haines City
Coral Reef at Plantation
Coral Springs at Miami Beach
Coral Springs Charter at Coral Glades
Countryside, Largo at Palm Harbor University
Crescent City at P.K. Yonge
Durant, Plant City, Strawberry Crest at Armwood
Dwyer at Vero Beach
East Bay, Riverview, Spoto at Lennard
Everglades at Douglas
FAMU, Marianna at Rickards (Gene Cox)
Florida Deaf at Hilliard
Ferguson at South Miami
Forest (Ocala) at North Marion
Gateway Charter at Southwest Florida Christian
Graceville at Holmes County
International Community at Central Florida Christian
Harvest Community at Trinity Christian (Deltona)
Hialeah at Boynton Beach
Hillei, Keys Gate Charter at Barrington Christian (FIU North)
Hudson at Mitchell
Jefferson, Leto, Robinson at Plant
John I. Leonard at Cardinal Newman
King, Tampa Bay Tech, Wharton at Freedom (Tampa)
Miami Carol City at Blanche Ely
Monarch at Cardinal Gibbons
Naples at Ida Baker
Newberry at Dunnellon
Ocoee at Freedom (Orlando)
Olympia at Winter Park
Pasco at Land O’Lakes
Pembroke Pines Charter at Palmetto Ridge
Pensacola at Milton
Piper at McArthur
Providence at West Nassau
Raines at Trinity Christian (Jacksonville)
Ridge Community at Liberty (Kissimmee)
River Ridge at Fivay
Seffner Christian at Santa Fe Catholic
Shorecrest Prep at Victory Christian
Somerset Academy at Calvary Christian (Fort Lauderdale)
South Lake at St. Cloud
South Sumter at Citrus
Stranahan at Northeast (Oakland Park)
Trenton at Eastside
Umatilla at Leesburg
Village Academy at St. Edward’s
Wakulla at Trinity Catholic
Washington (Pensacola) at West Florida
Wekiva at Mount Dora
West Port at Vanguard (Ocala)
Westland Hialeah at Miami Sunset
Wildwood at Hawthorne

Friday, May 24

Agape Christian at Lakeland Christian
Anclote at Springstead
Andrew Jackson at Ed White
Avon Park at Sebring
Bartow at Mulberry
Bartram Trail at Flagler Palm Coast
Bayshore at Pinellas Park
Bayside at Jones
Cambridge Christian at Calvary Christian (Clearwater)
Centennial at Jensen Beach
Christ’s Church at Englewood
Clearwater Central Catholic at Clearwater
Clewiston at Port St. Lucie
Creekside at Clay
DeLand at Boone
Dixie County at Chiles
Dixie Hollins at Jesuit
Dr. Krop at Deerfield Beach
East Gadsden, Madison County at Godby (Gene Cox)
Edgewater at West Orange
Episcopal at Paxon
Escambia at Crestview
Eustis, Gateway, North Miami Beach at Cypress Creek
Evans at Sandalwood
First Coast at Baker County
Fleming Island at Bradford
Fletcher, Forrest at Mandarin
Fort Meade at Kathleen
Fort Pierce Westwood at Key West
Gainesville at Dr. Phillips
Glades Central at Fort Pierce Central
Glades Day at Okeechobee
Gulf at Weeki Wachee
Hardee at Port Charlotte
Hamilton County at Florida High
Hernando at Crystal River
Imagine School at St. John Neumann
Jefferson County, Lafayette at Santa Fe (Alachua)
King’s Academy at Moore Haven
LaBelle at Gulf Coast
Lake Gibson at Osceola (Kissimmee)
Lake Minneola at Lecanto
Legacy at Trinity Prep
Lely at Lakewood Ranch
Lincoln at Manatee
Mariner at Golden Gate
Martin County at Rockledge
Menendez at Keystone Heights
Miami at Westminster Christian
Miami Northwestern at Cocoa
Middleburg at Ridgeview
Miramar at Lake Wales
New Smyrna Beach at Palm Beach Central
North Florida Christian at Taylor County
Oakleaf at Buchholz
Orange Park at Palatka
Pace at Pine Forest
Pahokee at Wellington
Palm Beach Gardens at Royal Palm Beach
Park Vista at Atlantic (Delray)
Peniel Baptist at Duval Charter
Robert E. Lee at Ribault
Ridgewood at Zephyrhills
Riverview (Sarasota) at Southeast
Sarasota at St. Petersburg
South Fork at Seminole Ridge
Spruce Creek at Colonial
Suwannee at Maclay
Tarpon Springs at Nature Coast
Taylor (Pierson) at Deltona
Tenoroc at Lake Placid
Timber Creek at Sebastiann River
Treasure Coast at Palm Beach Lakes
Union County at University Christian
University (Orlando) at Bishop Moore
Venice at Lakeland
Wolfson at Terry Parker
Yulee at Nease

Saturday, May 25

University (Orange City) at Mainland

Tuesday, May 28

Frostproof at Lake Region

Thursday, May 30

Belleview at Lake Weir
Forest Hill at Spanish River
Harmony at Poinciana
Sunlake, Wiregrass Ranch at Wesley Chapel
West Boca Raton at Jupiter

Friday, May 31

Auburndale at George Jenkins
Boca Ciega at DeSoto County
Interlachen at Williston
John Carroll at Holy Trinity
Lake Worth at Boca Raton
Lakewood at Booker T. Washington (Miami)
Northeast (St. Petersburg) at Gibbs
Osceola (Seminole) at East Lake
Santaluces at Olympic Heights
Tate at Niceville
Winter Haven at Apopka

Intrasquad Games

Taravella (May 22)
St. Thomas Aquinas (May 23)

No Spring Game

American Heritage (Delray)
Coral Springs Christian
Inlet Grove
Montverde
Windermere Prep

Last Updated On: May 9, 2013 at 11:04 AM

About The Author

FloridaHSFootball.com is your home of football and flag football information from around the state. From news, schedules, scores, recruiting and everything else, this is the place to be! FloridaHSFootball.com Staff account post various reports collected by FloridaHSFootball.com Staff members and Interns.

Google+