Here are the 2017 football schedules for Class 2A-Region 2, Presented by Varsity Sports Network. All kickoff times are 7:00 p.m. Eastern unless noted.

* — District Contest

Advertisement

AGAPE CHRISTIAN SAINTS
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — @ Victory Christian
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — @ Jordan Christian Prep
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — @ Clearwater Academy, 7:30 p.m.
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — @ Superior Collegiate
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — @ Jones
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — @ Foundation Academy
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — North Florida Educational
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — BYE WEEK
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — @ Orlando The First Academy, 7:30 p.m.
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — Chiefland
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — @ Lakeland Christian, 7:30 p.m.

CORNERSTONE CHARTER DUCKS
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — Central Florida Christian
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — @ Keswick Christian
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — All Saints
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — @ Eagle’s View
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — Faith Christian
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — Warner Christian
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — TBA
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — @ Father Lopez
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — @ Orangewood Christian
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — TBA
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — Merritt Island Christian

FOUNDATION ACADEMY LIONS
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — Cambridge Christian
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — @ Orlando The First Academy, 7:30 p.m.
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — Carrollwood Day
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — Northside Christian
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — BYE WEEK
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — Agape Christian
• Week 7 — Fri. Oct. 6 —  Seven Rivers Christian
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — @ North Florida Educational, 7:30 p.m.
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — Bishop McLaughlin
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — @ Poinciana
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — @ Seffner Christian

HALIFAX ACADEMY KNIGHTS
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — Pierson Taylor
• Week 2 — Thu. Aug. 31 — @ Florida Deaf
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — @ Cocoa Beach
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — Faith Christian
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — @ Merritt Island Christian
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — Eagle’s View
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — @ Kissimmee Avant Garde
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — TBA
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — @ St. Johns Country Day
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — @ Trinity Prep
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — TBA

MERRITT ISLAND CHRISTIAN COUGARS
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — @ Lake Mary Prep
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — TBA
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — @ Ocala Christian
• Week 4 — Thu. Sep. 14 — @ Florida Deaf
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — Halifax Academy
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — TBA
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — @ Keswick Christian
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — Eagle’s View
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — TBA
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — Kissimmee Avant Garde
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — @ Cornerstone Charter

OAK HALL EAGLES
• Week 1 — Thu. Aug. 24 — Florida Deaf
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — BYE WEEK
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — Bronson
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — St. Joseph
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — @ Munroe Day
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — @ St. Francis
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — @ St. John Lutheran
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — St. Johns Country Day
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — Rocky Bayou Christian
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — @ Tallahassee St. John Paul II
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — NFFC Crossover Opponent/Championship

ST. FRANCIS CATHOLIC WOLVES
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — @ St. Johns Country Day
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — St. Joseph
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — Aucilla Christian
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — @ Rocky Bayou Christian, 7:00 p.m. CT
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — Bronson
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — Oak Hall
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — BYE WEEK
• Week 8 — Thu. Oct. 12 — @ Florida Deaf
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — @ Bishop Snyder
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — @ Munroe Day
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — NFFC Crossover Opponent/Championship

ST. JOHN LUTHERAN SAINTS
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — @ Faith Christian
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — TBA
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — @ Branford
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — @ Zephyrhills Christian
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — @ St. Joseph
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — BYE WEEK
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — Oak Hall
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — Jordan Christian Prep
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — Aucilla Christian
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — Father Lopez
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — @ Seven Rivers Christian, 7:30 p.m.

ST. JOSEPH FLASHES
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — Munroe Day
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — @ St. Francis
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — @ Eagle’s View
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — @ Oak Hall
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — St. John Lutheran
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — BYE WEEK
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — St. Johns Country Day
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — Tallahassee St. John Paul II
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — @ Christ’s Church Academy
• Week 10 — Thu. Oct. 26 — Florida Deaf
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — NFFC Crossover Opponent/Championship

SEVEN RIVERS CHRISTIAN WARRIORS
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — @ Branford, 7:30 p.m.
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — @ Hernando
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — Williston, 7:30 p.m.
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — @ Cedar Creek Christian
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — P.K. Yonge, 7:30 p.m.
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — Jordan Christian Prep, 7:30 p.m.
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — @ Foundation Academy
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — Deltona Trinity Christian, 7:30 p.m.
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — BYE WEEK
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — @ Holy Trinity
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — St. John Lutheran, 7:30 p.m.

TRINITY CHRISTIAN EAGLES (DELTONA)
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — Orlando Christian Prep
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — @ Pierson Taylor
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — Faith Christian
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — Cambridge Christian
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — Alachua Santa Fe
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — @ Cocoa Beach
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — Father Lopez
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — @ Seven Rivers Christian, 7:30 p.m.
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — Trinity Prep
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — @ Warner Christian
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — BYE WEEK

VICTORY CHRISTIAN STORM
Home games at Southeastern University/Victory Field
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — Agape Christian
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — @ Tenoroc, 7:30 p.m.
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — @ Northside Christian, 7:30 p.m.
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — Admiral Farragut
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — Warner Christian
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — @ Frostproof, 7:30 p.m.
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — Zephyrhills Christian
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — BYE WEEK
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — @ Cambridge Christian
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — Fort Meade
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — Kingdom Prep

WARNER CHRISTIAN EAGLES
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — @ Eagle’s View
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — BYE WEEK
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — Shorecrest Prep
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — Pierson Taylor
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — @ Victory Christian
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — @ Cornerstone Charter
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — Space Coast
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — @ Cocoa Beach
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — @ Father Lopez
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — Deltona Trinity Christian
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — Cedar Creek Christian

ZEPHYRHILLS CHRISTIAN WARRIORS
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — @ Bishop McLaughlin
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — Seffner Christian
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — @ Bradenton Christian, 7:30 p.m.
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — St. John Lutheran
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — @ Tenoroc, 7:30 p.m.
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — BYE WEEK
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — @ Victory Christian
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — Kissimmee Avant Garde
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — Indian Rocks Christian
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — Kingdom Prep
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — @ Admiral Farragut