Here are the 2017 football schedules for Class 4A-Region 1, Presented by Varsity Sports Network. All kickoff times are 7:00 p.m. Eastern unless noted.

* — District Contest

Advertisement

ANDREW JACKSON TIGERS
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — Ridgeview
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — @ Englewood
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — Baldwin
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — BYE WEEK
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — Wolfson
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — @ Raines
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — Terry Parker
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — @ Fletcher
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — Robert E. Lee
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — @ West Nassau
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — @ First Coast

FERNANDINA BEACH PIRATES
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — @ Keystone Heights, 7:30 p.m.
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — @ Hilliard
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — BYE WEEK
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — Wolfson
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — @ Stanton
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — Cedar Creek Christian
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — Paxon
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — @ West Nassau
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — @ Satellite
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — North Florida Educational
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — Yulee

GADSDEN COUNTY JAGUARS
• Week 1 — Thu. Aug. 24 — @ Leon at Gene Cox
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — @ Mosley at Bozeman High, 7:00 p.m. CT
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — BYE WEEK
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — Rickards, 7:30 p.m.
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — @ Wakulla, 7:30 p.m.
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — @ Florida High, 7:30 p.m.
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — Marianna, 7:30 p.m.
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — @ Chiles, 6:00 p.m.
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — @ Eastside, 7:30 p.m.
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — BYE WEEK
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — Gulf Breeze, 7:30 p.m.

MARIANNA BULLDOGS
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — Chipley, 7:00 p.m. CT
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — @ Port St. Joe, 7:30 p.m.
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — @ Blountstown, 7:00 p.m. CT
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — South Walton, 7:00 p.m. CT
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — Walton, 7:00 p.m. CT
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — BYE WEEK
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — @ Gadsden County, 7:30 p.m.
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — Graceville, 7:00 p.m. CT
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — Florida High, 7:00 p.m. CT
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — @ Holmes County, 7:00 p.m. CT
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — Rutherford, 7:00 p.m. CT

NORTH BAY HAVEN BUCCANEERS
Home games at Gavlak Stadium/Arnold High unless noted
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — @ Rutherford at Bozeman High, 7:00 p.m. CT
• Week 2 — Thu. Aug. 31 — Franklin County, 7:00 p.m. CT
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — @ Pataula Charter, Ga.
• Week 4 — Thu. Sep. 14 — FAMU, 7:00 p.m. CT
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — @ Wewahitchka, 7:00 p.m. CT
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — @ Lighthouse PCA at Escambia High, 7:00 p.m. CT
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — Cottondale, 7:00 p.m. CT
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — @ Liberty County, 7:30 p.m.
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — BYE WEEK
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — Sneads at Bozeman High, 7:00 p.m. CT
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — @ Bozeman, 7:00 p.m. CT

RAINES VIKINGS
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — @ Robert E. Lee
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — First Coast
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — Ed White
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — BYE WEEK
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — Mandarin
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — Andrew Jackson
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — Sandalwood
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — @ Oakleaf
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — @ Rickards at Rickards High
• Week 10 — Thu. Oct. 26 — Lincoln
• Week 11 — Sat. Nov. 4 — @ Ribault

RUTHERFORD RAMS
Home games at Bozeman High School unless noted
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — North Bay Haven, 7:00 p.m. CT
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — @ Bay at Arnold High, 7:00 p.m. CT
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — @ Mosley at Bozeman High, 7:00 p.m. CT
• Week 4 — Thu. Sep. 14 — Baker, 7:00 p.m. CT
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — @ Port St. Joe, 7:30 p.m.
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — @ Walton, 7:00 p.m. CT
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — Arnold, 7:00 p.m. CT
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — TBA
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — South Walton, 7:00 p.m. CT
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — TBA
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — @ Marianna, 7:00 p.m. CT

SOUTH WALTON SEAHAWKS
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — @ Arnold, 7:00 p.m. CT
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — Walton, 7:00 p.m. CT
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — Northview, 7:00 p.m. CT
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — @ Marianna, 7:00 p.m. CT
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — @ Snook Christian, Ala., 7:00 p.m. CT
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — North Florida Christian, 7:00 p.m. CT
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — @ Baker, 7:00 p.m. CT
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — Port St. Joe, 7:00 p.m. CT
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — @ Rutherford, 7:00 p.m. CT
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — Bozeman, 7:00 p.m. CT
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — BYE WEEK

WALTON BRAVES
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — Mosley, 7:00 p.m. CT
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — @ South Walton, 7:00 p.m. CT
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — Arnold, 7:00 p.m. CT
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — @ Freeport, 7:00 p.m. CT
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — @ Marianna, 7:00 p.m. CT
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — Rutherford, 7:00 p.m. CT
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — @ Port St. Joe, 7:30 p.m.
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — Holmes County, 7:00 p.m. CT
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — Chipley, 7:00 p.m. CT
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — Blountstown, 7:00 p.m. CT
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — BYE WEEK

WEST NASSAU WARRIORS
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — North Florida Educational
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — Episcopal
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — Providence
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — Hilliard
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — @ Yulee
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — @ Baldwin
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — @ Bradford, 7:30 p.m.
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — Fernandina Beach
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — @ Paxon
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — Andrew Jackson
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — BYE WEEK

WOLFSON WOLFPACK
• Week 1 — Fri. Aug. 25 — @ Stanton
• Week 2 — Fri. Sep. 1 — Paxon
• Week 3 — Fri. Sep. 8 — North Florida Educational
• Week 4 — Fri. Sep. 15 — @ Fernandina Beach
• Week 5 — Fri. Sep. 22 — @ Andrew Jackson
• Week 6 — Fri. Sep. 29 — Terry Parker
• Week 7 — Fri. Oct. 6 — Providence
• Week 8 — Fri. Oct. 13 — BYE WEEK
• Week 9 — Fri. Oct. 20 — @ Sandalwood
• Week 10 — Fri. Oct. 27 — @ Episcopal
• Week 11 — Fri. Nov. 3 — @ Englewood