Durant is one of the teams competing tonight in their district tournament. They hold the No. 1 seed in District 2A-6. [Joshua Wilson/FloridaHSFootball.com]

It is the second evening as Flag Football District Tournaments advance across the state. Here are the scores from each district as reported by the schools and via the district tournament brackets with the FHSAA and MaxPreps.

LAST UPDATED: Wednesday, April 21, 2021 – 8:10 PM EDT

DISTRICT 2A-2

Quarterfinals
No. 1 Orange Park Fleming Island 37, No. 8 Jacksonville Atlantic Coast 0
No. 5 Orange Park Oakleaf 20, No. 4 Neptune Beach Fletcher 19 (OT)

Advertisement

DISTRICT 2A-3

Quarterfinals
No. 2 Port Orange Spruce Creek 44, No. 7 Winter Garden West Orange 6
No. 4 New Smyrna Beach 13, No. 5 Apopka Wekiva 6

DISTRICT 2A-5

Semifinals
No. 2 Orlando Dr. Phillips 12, No. 3 Orlando Lake Nona 6 (OT)
No. 5 Winderemere 20, No. 1 Orlando Oak Ridge 7

DISTRICT 2A-6

Quarterfinals
No. 1 Plant City Durant 52, No. 8 Tampa Leto 6
No. 2 Valrico Bloomingdale 20, No. 7 Plant City 0
No. 4 Tampa Wharton 26, No. 5 Tampa Bay Tech 7
No. 6 Tampa Plant 33, No. 3 Seffner Armwood 0

DISTRICT 2A-7

Semifinals
No. 1 Tampa Alonso 27, No. 5 Tarpon Springs East Lake 0
No. 3 Lutz Steinbrenner 38, No. 2 St. Petersburg 0

DISTRICT 2A-9

Semifinals
No. 1 Harmony 20, No.4 Kissimmee Liberty 0
No. 2 St. Cloud 21, No. 3 Kissimmee Poinciana 7

DISTRICT 2A-10

Play-In Game
No. 8 West Palm Beach Palm Beach Lakes 7, Fort Pierce Central 6

Quarterfinals
No. 2 Palm Beach Gardens Dwyer 18, No. 7 Palm Beach Gardens 0
No. 3 Stuart Martin County 16, No. 6 Port St. Lucie Treasure Coast 0
No. 4 Jupiter 19, No. 5 Vero Beach 6

DISTRICT 2A-11

Quarterfinals
No. 2 Lake Worth Park Vista 33, No. 7 Greenacres John I. Leonard 7
No. 3 Wellington 12, No. 6 Wellington Palm Beach Central 6

DISTRICT 2A-12

Quarterfinals
No. 2 Coconut Creek Monarch 33, No. 7 Deerfield Beach 0
No. 3 Coral Springs 19, No. 6 Stoneman Douglas 12

DISTRICT 2A-14

Quarterfinals
No. 1 Miami Dr. Krop 26, No. 8 South Broward 0
No. 2 Hollywood McArthur 35, No. 7 Pembroke Pines West Broward 0

DISTRICT 2A-16

Quarterfinals
No. 3 Miami Coral Reef 35, No. 6 Southwest Miami 0
No. 4 Braddock 2, No. 5 Miami Coral Park 0

DISTRICT 1A-1

Semifinal
No. 2 Gulf Breeze 32, No. 3 Fort Walton Beach 0

Championship
No. 1 Fort Walton Beach Choctawhatchee 38, No. 2 Gulf Breeze 6

DISTRICT 1A-3

Quarterfinals
No. 1 Jacksonville Stanton 35, No. 8 Baldwin 6
No. 2 Jacksonville Andrew Jackson 20, No. 7 Jacksonville Terry Parker 0
No. 3 Jacksonville Ed White 30, No. 6 Jacksonville Paxon 6
No. 4 Jacksonville Raines 12, No. 5 Jacksonville Lee 2

DISTRICT 1A-4

Semifinals
No. 1 Middleburg 27, No. 4 Orange Park 0
No. 2 Green Cove Springs Clay 14, No. 6 Orange Park Ridgeview 6

DISTRICT 1A-6

Quarterfinals
No. 2 Kissimmee Gateway 20, No. 7 Port St. Lucie 0
No. 5 Jensen Beach 51, No. 4 Okeechobee 6

DISTRICT 1A-7

Quarterfinal
No. 3 Glades Central 21, No. 6 Pahokee 0

DISTRICT 1A-8

Championship
No. 1 Fort Lauderdale Dilliard 26, No. 2 Pompano Beach 12

DISTRICT 1A-11

Semifinals
No. 1 Tampa Robinson 46, No. 5 Tampa Catholic 6
No. 2 Tampa Hillsborough 41, No. 3 Tampa Jefferson 6

DISTRICT 1A-12

Quarterfinals
No. 1 St. Petersburg Northeast 8, Gulf Port Boca Ciega 0
No. 2 Bradenton Southeast 31, Seminole 6
No. 4 Seminole Osceola 14, No. 5 St. Petersburg Hollins 6

DISTRICT 1A-13

Quarterfinals
No. 1 Pembroke Pines Somerset Academy 22, No. 4 Southwest Ranches Archbishop McCarthy 0
No. 2 Pembroke Pines Charter 18, No. 3 Hollywood Hills 6

DISTRICT 1A-14

Championship
No. 1 Miami Gardens Monsignor Pace 19, No. 2 Miami Norland 6

DISTRICT 1A-15

Semifinals
No. 1 Miami Edison 19, No. 4 Miami Jackson 6
No. 2 Miami Central 14, No. 3 Miami Northwestern 7

DISTRICT 1A-16

Semifinals
No. 1 Somerset Silver Palms 12, No. 5 Miami TERRA Institute 6
No. 3 Miami Southridge 12, No. 2 Miami Killian 6