Tampa Robinson is seeking the District 1A-11 Championship tonight among the games taking place in many districts in Flag Football across the state tonight. [Joshua Wilson/FloridaHSFootball.com]

It is the third evening as Flag Football District Tournaments advance across the state. Here are the scores from each district as reported by the schools and via the district tournament brackets with the FHSAA and MaxPreps.

LAST UPDATED: Wednesday, April 21, 2021 – 10:34 PM EDT

DISTRICT 2A-1

Semifinals
No. 1 Niceville 27, No. 4 Crestview 15
No. 2 Navarre 27, No. 3 Tallahassee Chiles 26 (OT)

Advertisement

Championship
No. 2 Navarre 12, No. 1 Niceville 0

DISTRICT 2A-2

Quarterfinals
No. 3 Jacksonville First Coast 13, No. 6 Flagler Palm Coast 7
No. 7 Jacksonville Mandarin 6, No. 2 Jacksonville Sandalwood 0

DISTRICT 2A-4

Semifinals
No. 1 Orlando Timber Creek 21, No. 4 Orlando Boone 20
No. 2 Orlando East River 19, No. 3 Winter Park 0

DISTRICT 2A-6

Semifinals
No. 1 Plant City Durant 25, No. 4 Tampa Wharton 19
No. 2 Valrico Bloomingdale 13, Tampa Plant 7

DISTRICT 2A-8

Semifinal
No. 1 Lithia Newsome 21, No. 5 Bradenton Braden River 20
No. 2 Ruskin Lennard 21, No. 3 Palmetto 6

DISTRICT 2A-10

Quarterfinal
No. 1 Port St. Lucie Centennial 25, No. 8 West Palm Beach Palm Beach Lakes 0

DISTRICT 2A-11

Semifinals
No. 1 Loxahatchee Seminole Ridge 26, No. 5 Royal Palm Beach 6
No. 2 Lake Worth Park Vista 6, No. 3 Wellington 0

DISTRICT 2A-12

Semifinals
No. 1 Boca Raton Spanish River 24, No. 4 Boca Raton Olympic Heights 0
No. 2 Coconut Creek Monarch 6, No. 3 Coral Springs 0

DISTRICT 2A-13

Play-In Game
No. 5 Davie Nova 7, No. 4 Coral Springs Coral Glades 0

DISTRICT 2A-14

Semifinals
No. 1 Miami Dr. Krop 25, No. 4 Miramar Everglades 0
No. 3 Cooper City 21, No. 2 Hollywood McArthur 14 (2OT)

DISTRICT 1A-2

Semifinals
No. 1 Tallahassee FAMU DRS 26, No. 4 Tallahassee Florida High 0
No. 2 Tallahassee Rickards 21, No. 3 Tallahassee Godby 20

DISTRICT 1A-5

Quarterfinals
No. 1 Daytona Beach Mainland 43, No. 8 Palatka 0
No. 2 Daytona Beach Seabreeze 30, No. 7 Palm Coast Matanzas 0
No. 4 Deltona Pine Ridge 45, No. 5 Keystone Heights 0
No. 6 Deltona 13, No. 3 Port Orange Atlantic 0

DISTRICT 1A-6

Quarterfinals
No. 1 Orlando Jones 20, No. 8 Stuart South Fork 6
No. 6 Sebring 14, No. 3 Fort Pierce Westwood 13

DISTRICT 1A-7

Semifinals
No. 2 Riviera Beach Suncoast 13, No. 3 Belle Glade Glades Central 0
No. 4 Boynton Beach Somerset Canyons 6, No. 1 West Palm Beach Oxbridge Academy 0 (OT)

DISTRICT 1A-10

Semifinal
No. 2 Tampa Chamberlain 13, No. 3 Brooks-DeBartolo 6
No. 4 Clearwater 14, No. 1 Dunedin 7

DISTRICT 1A-11

Championship
No. 1 Tampa Robinson 33, No. 2 Tampa Hillsborough 0

DISTRICT 1A-12

Semifinals
No. 2 Bradenton Southeast 6, No. 3 St. Petersburg Gibbs 0 (OT)
No. 4 Seminole Osceola 20, No. 1 St. Petersburg Northeast 13